KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14613416
nr 1461 3416
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Blandteknik, "Lake Banaine". Signerad, daterad -78,17x24, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 18 april 2022
kl 19:16:23
15/4 08:22:14
Gunnar Brusewitz
Läs mer om Gunnar Brusewitz